منوی اصلی
خبر فوری ساوه
خبر فوری ساوه
 • admin blog سه شنبه 21 آبان 1398 11:44 ق.ظ نظرات ()
   شورای  ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی با صدور بیانیه ای در جمع خبرنگاران اعلام موجودیت کرد.

  در این بیانیه آمده است: انقلاب اسلامی ایران که با تکیه بر اندیشه های والای اسلامی و با هدایت مرجع عالیقدر حضرت امام خمینی(ره) و با جانفشانی همگانی ملت بزرگ ایران به پیروزی رسید، امیدها را برای احیای جامعه اسلامی و تحقق آرمان برپائی تمدن نوین اسلامی در دلهای آزادگان عالم زنده کرد، در این راستا ملت بزرگ ایران نظام اسلامی مبتنی بر اصل مترقی ولایت فقیه را تشکیل داده و آینده ای درخشان را برای خود ترسیم کرد.
  در این بیانیه آمده است: اینک که 4 دهه از حیات انقلاب اسلامی می گذرد شاهد برکات و دستاوردهای بزرگی ملی، منطقه ای و جهانی هستیم که نشان از گذشته ای پر افتخار برای انقلاب اسلامی و تعهد آن به آرمان های بلند خود دارد.
  این بیانیه می افزاید: مشکلات اقتصادی از جمله بیکاری، رکود اقتصادی، تورم و کاهش قدرت خرید مردم همچنان به عنوان چالش های انقلاب اسلامی پیش روی ما قرار دارد، اما وجود این مشکلات نافی تلاش های صورت گرفته در راستای فقرزدائی، محرومیت زدائی از مناطق مختلف کشور و افزایش شاخص رفاه عمومی نیست، معتقدیم مشکلات اقتصادی همچنان به عنوان یک مسئله جدی پیش روی انقلاب به خصوص در گام دوم است و حل این مشکلات در گرو مدیریت جهادی، تفکر انقلابی، جوانگرایی و رویکرد اقتصاد مقاومتی است.
  در شرایط فعلی که مردم با مشکلات متعدد معیشتی مواجه هستند و اقتصاد اوضاع نابسامانی دارد، نیاز به بازتعریفی جدید از گفتمان انقلاب اسلامی درمدیریت کشور وجود دارد. ازاین رو است که رهبر انقلاب نیز در چندین سخنرانی و بیان عمومی،به اهمیت انقلابیگری، دولت انقلابی، انقلابی ماندن باجریان غیر انقلابی پرداخته‌اند.  
  در ادامه این بیانیه امده است: تجربه 40 ساله انقلاب اسلامی نشان داد که هر جا تفکر انقلابی مسئولیت ها را بر عهده داشته است موفقیت های بزرگی کسب شده و هر جا از این تفکر فاصله گرفتیم دچار خسران و ناکامی شدیم.لذا معتقدیم که تشکیل دولت جوان انقلابی، به معنای عام کلمه می تواند مشکلات موجود را از پیش پای انقلاب بردارد و زمینه را برای تحقق تمدن نوین اسلامی فراهم سازد.
  در ادامه این بیانیه آمده است: متاسفانه عملکرد نامناسب برخی مسئولان در مناصب و مسئولیت های مختلف منجر به ایجاد شکاف بین دولت و ملت شده و این پدیده که با انقلاب اسلامی به حداقل ممکن رسیده بود بار دیگر خود را نمایان ساخته است.
  در ادامه این بیانیه آمده است: فاصله گرفتن دولتها طی سال های گذشته از مبانی و منش انقلابی و دوری گزیدن از مردم که در واقع ولی نعمتان آنها بودند و گرایش به روحیه اشرافی گری و رفاه طلبی و ثروت اندوزی باعث فاصله افتادن بین دولت و ملت شده است.
  این بیانیه می افزاید: ما معتقدیم برای حل این مشکلات باید بار دیگر زمینه تشکیل دولتی را فراهم آوریم که ضمن تقید به مبانی انقلاب اسلامی،خدمت به مردم را در دستور کار خود قرار دهند و به مسئولیت ها به عنوان یک امانت الهی نگاه کنند.
  در ادامه این بیانیه آمده است: کارآمد سازی نهاد دولت به معنای عام کلمه،پاسخگو کردن دولت،مبارزه بی امان با فساد اقتصادی،تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و تحول در حوزه معیشت مردم و هموار کردن راه پیشرفت و تعالی کشور مستلزم به میدان آمدن مردم و فعالیت های تشکیلاتی است.
  این بیانیه می افزاید: ما جمعی از دلبستگان به امام(ره) و رهروان رهبر عظیم الشان انقلاب و معتقد به آرمان های بلند انقلاب اسلامی  با اتکا به وعده های الهی و امید به یاری حضرت حق و تبعیت از فرامین و رهنمود های ولی فقیه و با اعتماد به ملت بزرگ ایران و ظرفیت های کم نظیر کشور اقدام به تشکیل مجموعه ای ولایی و انقلابی به منظور هم افزایی توانمندی های تشکل ها و شخصیت های انقلابی استان جهت پیگیری آرمانهای انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب کرده ایم و با اعلام افراد ذیل بیانیه به عنوان پایه گذاران این حرکت، از تمامی نیروهای معتقد به انقلاب و دلسوزان و دغدغه مندان و صاحبان فکر واندیشه و اقشار مختلف مردم استان مرکزی دعوت می کنیم این مجموعه را در تحقق اهداف و آرمانهایش یاری رسانند.
  در ادامه این  بیانیه آمده است: شورای هماهنگی نیروهای انقلاب اسلامی استان مرکزی با همکاری احزاب فعال، نخبگان، فرهیختگان، شخصیت های برجسته و تاثیرگذار استان و اقشار مختلف مردم که برخاسته از متن نیروهای مومن انقلابی استان مرکزی هستند تشکیل و با برگزاری جلسات مختلف کارشناسی، اساسنامه و مرامنامه و دستورالعمل فعالیت شورا را تدوین نموده است.
  /فارس مرکزی
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 آبان 1398 11:45 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog سه شنبه 21 آبان 1398 11:43 ق.ظ نظرات ()
  اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور/ آغاز ثبت‌نام داوطلبان نمایندگی مجلس از 10 آذر

   بر اساس اطلاعیه شماره ۲ ستاد انتخابات کشور ثبت نام از داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره­ مجلس شورای اسلامی از روز یکشنبه ۱۰ آذر ماه تا پایان وقت اداری روز شنبه ۱۶ آذر جمعا به مدت ۷ روز به عمل خواهد آمد.

  "انتخابات مرکزی" 
  اولین پرتال تخصصی  انتخابات استان مرکزی
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 آبان 1398 11:44 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog سه شنبه 21 آبان 1398 12:21 ق.ظ نظرات ()
  کشف ۴ هزار لامپ قاچاق در شهرستان  ساوه

  در عملیات ماموران انتظامی شهرستان ساوه چهار هزار عدد لامپ قاچاق از یک دستگاه خودرو وانت پراید کشف شد.


  Image result for ‫خبر فوری ساوه‬‎
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 آبان 1398 12:23 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog سه شنبه 21 آبان 1398 12:19 ق.ظ نظرات ()
  مصدومیت پنج نفر بر اثر تصادف شدید درون شهری در ساوه 

  سرپرست اورژانس ساوه از مصدومیت پنج نفر از شهروندان ساوجی در تصادف رخ داده در چهار راه رسالت این شهر خبر داد

  به گزارش پایگاه خبری ساوه نار , احمد علی امینی با اعلام این خبر گفت :  در ساعت ۱۴:۴۶ امروز دوشنبه ؛ بیستم آبانماه خبری مبنی بر برخورد یکدستگاه سواری پرشیا با خودرو پراید در خیابان آیت الله طالقانی چهارراه رسالت به مرکز فرماندهی عملیات اورژانس ۱۱۵ساوه اطلاع رسانی گردید .

  وی افزود : پس از اعلام این خبر سریعا دو کد عملیاتی از پایگاههای شهری یک و دو به محل اعزام و هماهنگی های لازم با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ساوه جهت رها سازی مصدومین انجام گرفت .

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog سه شنبه 21 آبان 1398 12:17 ق.ظ نظرات ()
  امام جمعه ساوه بازهم به جرائم خشن در ساوه واکنش نشان داد / امنیت و آسایش از حقوق اولیه مردم است

  حجت الاسلام دکترحسینی امام جمعه ساوه در خطبه های نماز جمعه این هفته ساوه , یکی از علت های مهم رشد جرائم خشن را تاخیر در مجازات جنایتکاران عنوان کرد و گفت : درحالیکه یکی از مهم ترین فلسفه های مجازات , بازدارندگی است متاسفانه با تاخیر و تعلل در مجازات بازدارندگی رخ نخواهد داد. 

  وی تصریح کرد : نتیجه این نوع تاخیر در مجازات ها رخ دادن جنایت خشن دیگری در هفته جاری در ساوه بوده است.

  خطیب نماز جمعه ساوه امنیت و آسایش را از حقوق اولیه و بدیهی مردم دانست و گفت : در مجازات سریع و قاطع در ملا عام در خصوص این نوع جرائم خشن هیچ عذر و بهانه ای قابل قبول نیست.
  آخرین ویرایش: سه شنبه 21 آبان 1398 12:18 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:21 ب.ظ نظرات ()
  کسب مقام قهرمانی کشوری مبینا گلستانی در رشته هفت سنگ مهارتی جام خوشه چین منطقه ۴ کشور ویژه روستایئان در استان مرکزی.( باتشکر از زحمات فراوان مربی و نائب ریئس بازی های بومی محلی ساوه خانم فلاحی)

  آخرین ویرایش: شنبه 18 آبان 1398 07:22 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:19 ب.ظ نظرات ()
  محققان استان مرکزی به دانش فنی مقابله با ترکیدگی انار دست یافتند

  معاون تحقیق و توسعه شرکت فناور نانو پژوهش مرکزی : محلول مقابله با ترکیدگی انار در این استان تولید و در یک باغ با موفقیت آزمایش شد/در راستای افزایش کیفیت و کمیت میوه باغ‌های انار با انجام ۲ سال کار کارشناسی بر روی درختان این میوه در منطقه کوهدشت لرستان، محلولی به دست آمد که علاوه بر افزایش محصول در باغ‌ها،جلوگیری از ترکیدگی انار را به همراه دارد/ این ترکیب که دارای مواد لازم میکرو و ماکرو است، به مدت ۲ سال در یکی از باغ های انار استان لرستان  استفاده شد و نتیجه عملی استفاده از آن رضایت بحش گزارش شده است .
  آخرین ویرایش: شنبه 18 آبان 1398 07:21 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:18 ب.ظ نظرات ()
  برگزاری سومین جلسه کارگروه مدیرت پسماند شهرستان ساوه
  سومین جلسه کارگروه مدیریت پسماندشهرستان ساوه باحضور کلیه اعضا درمعاونت عمرانی فرمانداری ویژه شهرستان ساوه برگزارگردید. 
  به گزارش اداره روابط عمومی محیط زیست استان مرکزی دراین جلسه ضمن پیگیری مصوبات قبلی مسایل و مشکلات مربوط درحوزه پسماند شهرستان ساوه مورد بررسی وجهت رفع آن تصمیمات لازم اتخاذ گردید .
  همچنین آماده سازی زمین واگذارشده پسماند بخش نوبران، اقدام عملی درخصوص مدیریت پساب تصفیه خانه وپسماند شهرصنعتی کاوه ورفع موانع واگذاری زمین جدید پسماند صنعتی از طریق اداره منابع طبیعی از موضوعات قابل پیگری در این کارگروه بود.
  آخرین ویرایش: شنبه 18 آبان 1398 07:19 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:17 ب.ظ نظرات ()
  صعود مشترک کوهنوردان ساوجی و خمینی به قله دماوند

  همنوردان: آقایان ابوالفضل صفا، حسین خسروی، عباس رفیعی، علی محترمی، خانم ها مریم پیله وری و لیلا اسماعیلی

   پنجشنبه ۹۸/۸/۱۶
  آخرین ویرایش: شنبه 18 آبان 1398 07:18 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:16 ب.ظ نظرات ()
  پایان عملیات بتن ریزی جهت اضافه نمودن سکوهای جدید به جایگاه تماشاگران مجموعه ورزشی شهید چمران 

  با پایان این پروژه ظرفیت جایگاه تماشاگران به دو برابر افزایش پیدا می کند.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog شنبه 18 آبان 1398 07:15 ب.ظ نظرات ()
  گام مهم شهرداری ساوه در جهت باز کردن گره کور ترافیک در خیابان استقلال شرقی
  به گزارش نارستان، عملیات تملک و تخریب یک ملک در تقاطع خیابان استقلال شرقی و کوچه اعراب به منظور تعریض خیابان استقلال شرقی و  با هدف کاهش ترافیک و احتمال تصادفات در این محل توسط شهرداری ساوه انجام شد.
   اهتمام مدیریت شهری ساوه نسبت به تعریض و بازگشایی معابر و با توجه به فوریت و لزوم تعریض خیابان هایی  که عبور و مرور شهروندان را با مشکلاتی مواجه ساخته است، بعد از توافق با مالکان و انجام اقدامات قانونی همچنان ادامه دارد.
  لازم به ذکر است که این ملک توسط واحد رفع خطر اجرائیات شهرداری ساوه تخریب و پاکسازی شد.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 12:38 ب.ظ نظرات ()
  پیج اینستاگرام ساوه
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:28 ق.ظ نظرات ()
  جلسه ی انجمن اولیاومربیان مدرسه زینبیه غرق آباد برگزار شد
   
  در این جلسه  اعضای انجمن اقایان رحیمی ، باباشلو، معصومیان، خلجی و ابوتراب اوانلو انتخاب شدند که آقای علی رحیمی به عنوان رییس انجمن انتخاب و به عنوان کاندیدای انتخابی شورای اموزش وپرورش معرفی گردید
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:27 ق.ظ نظرات ()
  دیدار و عیادت ابراهیم فراشیانی مدیر آموزش و پرورش ساوه و جمعی از فرهنگیان با حاج‌آقا خدام پیشکسوت فرهنگی و دبیر بازنشسته دروس الهیات.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:25 ق.ظ نظرات ()
  یادداشت ذیل ، این روزها خیلی در شهرستان ساوه مصداق دارد 


   قرار نیست هر کسی از هر جایی زنگ زد و تو رو به دلیل خبرت تهدید کرد و گفت بیا فردا حراست یا فلان جا بترسی


  تو فقط بر اساس احضاریه موظف به حضور و پاسخگویی در مرجع قضایی هستی یا نامه رسمی از نهادهای امنیتی و کلانتری

  بیا حراست
  بیا سازمان
  بیا مجلس
  بیا دولت
  بیا استانداری

  همش مسخره است
  حواستون باشه کی هستید و اونها کی هستند
  تو قطعا بزرگتر و عاقل تر و حلال خور تر از هر مدیر دولتی و ‌... هستی چون درست حرکت می کنی

  نترررررس

  البته منم باشم با برخی از تلفن ها می ترسم... اما خودتو نباز
  پای گزارش و خبرت اگر مطمئن هستی درسته باش
  اگر فهمیدی اشتباه زدی بگو غلط کردم و جبران کن 

  ادم های زیادی بهت زنگ میزنند واس خبرهات نصیحتت می کنند اگر مطمئنی کارت درسته گوش کن اما کار خودتو بکن


  هر وقت دیدی تو عالم خبر تنها شدی و بایکوتت کردند و بهت گفتند چون سرت به کارت نیست بدون لقمه حلال داری می خوری
  و از حرام خورها دوری کن

  برات حرف در میارن
  برچسب اخلاقی و رانت بهت میزنند
  همه اش را بذار یه گوشه اتیش بزن
  چون تو برتری و به حقی
  حق یعنی حق نوشتن 
  حق یعنی برای مردم تلاش کردند
  حق یعنی ذلت قبول نکردن
  حق یعنی مدیر دولتی و حکومتی فاسد را رسوا کردن

  آخرین ویرایش: چهارشنبه 15 آبان 1398 11:26 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:23 ق.ظ نظرات ()
  عملیات احداث  سیل بند در منطقه بالادست محله عباس آباد  ساوه توسط شهرداری
  به گزارش نارستان، عملیات احداث سیل‌بند در منطقه بالادست محله عباس آباد جنوبی شهر ساوه با هدف هدایت آب‌های سطحی و جلوگیری از آبگرفتگی این منطقه با تلاش جهادی نیروهای شهرداری آغاز شد.
  گفتنی است وضعیت توپوگرافی  منطقه عباس آباد جنوبی و ساخت ساز های غیرمجاز در مسیر این رودخانه باعث شده  که پس از بارش های نسبتا سنگین باران طی چند روز گذشته از فصل آبان ماه، حجم وسیعی از آب ساکنان حریم این رودخانه را دچار مشکل  سازد.
  آخرین ویرایش: چهارشنبه 15 آبان 1398 11:24 ق.ظ
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:21 ق.ظ نظرات ()
  مدیر عامل خوشه طلایی ساوه: 
   عاشوری از فردا در تمرینات خوشه طلایی حاضر می شود.
   مشکلی وجود نداشته و اگر سوء تفاهمی بوده مرتفع شده است.
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • admin blog چهارشنبه 15 آبان 1398 11:19 ق.ظ نظرات ()
   تجلیل از سرپرستان و مربیان شرکت آلومینیوم ایران


  در این مراسم که به مناسبت روز مربی برگزارشد با حضور مجید بوالحسنی ،مدیریت شرکت، مصطفی رضایی، معاونت مالی و منابع انسانی ،عابد حقدادی ،مدیر کل اداره ورزش و جوانان استان مرکزی ،احسان فردوسی،رئیس اداره ورزش و‌جوانان شهرستان اراک و اسدی، رئیس ورزش کارگری استان برگزار و از سرپرستان و مربیان ورزشی ایرالکو تقدیر و تجلیل شد.

  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه